Ze względu na remont pracowni czas realizacji zamówień wynosi 3-4 dni robocze. Dziękujemy za wyrozumiałość!

Dlaczego nasze świece są wyjatkowe?

Wosk rzepakowy, nietoksyczne knoty i najwyższej jakości olejki...

Wiele elementów składa się na wyjątkowość naszych świec. 

1. Rzepakowy wosk

Rzepakowy wosk, z którego produkujemy nasze świece oraz woski:

- pochodzi z polskich upraw rzepaku, dzięki czemu redukujemy nasz ślad węglowy oraz wspieramy polskich rolników, przedsiębiorców oraz gospodarkę 

- w porównaniu do wosku parafinowego oraz sojowego jest ekologiczny (pochodzi z odnawialnego źródła - rzepaku, jest biodegradowalny i nie przyczynia się do wycinki lasu amazońskiego jak wcześniej wspomniany wosk sojowy) 

- jest nietoksyczny i bezpieczny dla zdrowia (podczas spalania nie wytwarza toksycznych substancji jak benzen, toluen czy aceton)

- jest wegański i cruelty-free

2. Drewniane i bawełniane knoty

Knoty są jednym z podstawowych składników wszystkich świec, a ich jakość jest tak ważna jak jakość wosku. 

Nasze knoty zarówno drewniane jak i bawełniane:

- nie zawierają ołowiu, cynku ani cyny, które są obecne w standardowych knotach bawełnianych (Drobne cząsteczki tych związków mogą podrażniać i uszkadzać płuca twoje oraz innych domowników - w tym zwierząt.)

- pochodzą od polskich dostawców 

- są biodegradowalne


3. Olejki zapachowe

Używamy wyłącznie najwyższej jakości olejków zapachowych.
Są one:

- nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia (nie zawierają waniliny ani ftalanów obecnych w olejkach gorszej jakości. Ftalany przyczyniają się do rozwoju astmy u dzieci i uszkodzenia układu nerwowego u dorosłych. 

- wegańskie oraz cruelty-free


Ponadto nasze świece zamknięte są w eleganckim ozdobnym szkle, a woski oznakowane są klasyczną pozłacaną etykietą. Wszystkie produkty pakujemy w  granatowy papier satynowy. Do jego produkcji nie został użyty chlor, dzięki czemu jest on przyjazny dla środowiska.